|
Регламент ЕС № 1060/2009 Стосовно кредитно-рейтингових агенцій |
|
There are no translations available.
РЕГЛАМЕНТ ЄС № 1060/2009 ЄВРОПЕЙСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ
ТА РАДИ ЄВРОПИ
від 16 вересня 2009 р.
СТОСОВНО КРЕДИТНО-РЕЙТИНГОВИХ АГЕНЦІЙ
(Текст стосується Європейської економічної зони)
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПАРЛАМЕНТ ТА РАДА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ,
Беручи до уваги Договір про створення Європейського співтовариства, зокрема його статтю 95,
Беручи до уваги пропозицію Комісії,
Беручи до уваги висновок Європейського соціального та економічного комітету1,
Беручи до уваги висновок Європейського центрального банку2,
Діючи відповідно до процедури, викладеної у статті 251 Договору3,
У зв’язку з тим, що:
1) Кредитно-рейтингові агенції грають важливу роль на світових ринках цінних паперів та банківських послуг, оскільки кредитні рейтинги використовуються інвесторами, позичальниками, емітентами та урядами для прийнятті поінформованих інвестиційних та фінансових рішень. Кредитні установи, інвестиційні фірми, страхові компанії, компанії страхування життя, перестрахувальні компанії, компанії, що займаються колективним інвестуванням у перевідні цінні папери та різноманітні пенсійні фонди можуть використовувати ці рейтинги як основу для розрахунків капіталів, необхідних для збереження платоспроможності або для розрахунку ризиків інвестиційної діяльності. Таким чином, кредитні рейтинги значним чином впливають на діяльність ринків і на довіру та впевненість інвесторів та споживачів. Саме тому надзвичайно важливо забезпечити відповідність діяльності з визначення кредитних рейтингів принципам сумлінності, прозорості, відповідальності та належного управління для того, щоб кредитні рейтинги, що використовуються Євросоюзом, були незалежними, об’єктивними та якісними.
(2) Наразі більшість кредитно-рейтингових агенцій мають свої штаб-квартири за межами Європейського співтовариства. Більшість країн-членів не регулюють діяльність кредитно-рейтингових агенцій та умови присвоєння кредитних рейтингів. Незважаючи на їх надзвичайну важливість для функціонування фінансових ринків, кредитно-рейтингові агенції тільки в обмеженому обсязі регулюються законами ЄС, зокрема Директивою 2003/6/ЄС Європейського Парламенту та Ради Європи від 28 січня 2003 року стосовно незаконних операцій з цінними паперами та маніпулювання ринком4. Крім того, Директива 2006/48/ЄС Європейського Парламенту та Ради Європи від 14 червня 2006 року стосовно започаткування та ведення бізнесу кредитних установ5 та Директива 2006/49/EC Європейського Парламенту та Ради Європи від 14 червня 2006 року стосовно рівня основного капіталу інвестиційних фірм та кредитних установ1 посилаються на кредитно-рейтингові агенції. Таким чином, важливо встановити норми, які б забезпечували якість та відповідність жорстким вимогам всіх кредитних рейтингів, які присвоюються кредитно-рейтинговими агенціями, зареєстрованим в ЄС. Європейський Союз і надалі працюватиме з міжнародними партнерами для забезпечення взаємодії норм, які застосовуються до кредитно-рейтингових агенції. Буде можливість звільнити певні центральні банки, які присвоюють кредитні рейтинги, від дії цього Регламенту у разі їх відповідності певним умовам, які забезпечують незалежність та цілісність кредитно-рейтингової діяльності та вимоги яких такі ж суворі, як вимоги цього Регламенту.
|
|
Read more...
|
|
Ідеологія законопроекту "Про загальні засади розвитку ППП в Україні". |
|
There are no translations available.
12.03.2009 ЦКП зробив презентацію щодо правової основи публічно-приватного партнерства на розширеному засіданні робочої групи з розробки проекту закону про загальні засади розвитку публічно-приватного партнерства, утвореної при комітеті ВРУ з питань промислової політики та підприємництва. (Для завантаження презентації, оберіть пункт "Завантажити/Download" під вікном перегляду презентації)
|
|
Проект Закону України Про внесення змін до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» |
|
There are no translations available.
Проект від 2011-02-01
Проект Закону України розроблений робочою групою з розробки нової редакції закону про банкрутство, яку утворено при Департаменті з питань банкрутства Мінекономіки на виконання Програми економічних реформ Президента України на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”.
До складу Робочої групи ввійшли представники Світового банку, Міжнародної фінансової корпорації, Центру комерційного права, Фонду “Ефективне управління”, Асоціації правників України, Спілки кризис-менеджерів України, Федерації роботодавців та підприємців України, Національної професійної спілки арбітражних керуючих України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Мін’юсту, Мінфіну, Мінекономіки, Фонду державного майна, тощо.
Проект спрямовано на покращення регуляторного середовища України та рейтингових показників у дослідженні Світового банку і Міжнародної фінансової корпорації “Ведення бізнесу”.
Проект Закону розроблено з метою вдосконалення процедур банкрутства; зменшення тривалості процедури банкрутства; покращення показників за індексом стягнення у процедурі банкрутства; скорочення витрат на провадження справи про банкрутство та ін (більш детально - дивіться Пояснювальну записку до законопроекту).
З повним текстом закону ви можете ознайомитись у вкладених файлах
З дослідженням Пасхавера О. Й. "Державна політика і законодавство з регулювання сфери неплатоспроможності" ви можете ознайомитись перейшовши за адресою http://commerciallaw.com.ua/uk/lawvys/lawinua/158-pashaver |
|
Проект Закону України Про присяжних виконавців |
|
There are no translations available.
Проект від 22.09.2009 р. N 5151
Суб'єкт законодавчої ініціативи: Народні депутати України
Автор законодавчої ініціативи: Ю. Мірошниченко, Є. Суслов, В. Каськів, Р. Князевич, А. Шевченко
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про присяжних виконавців
Стаття 1. Сфера регулювання
1. Цей Закон визначає загальні засади організації та діяльності присяжних виконавців, їх права та обов'язки.
2. Дія цього Закону не поширюється на діяльність державних виконавців.
Стаття 2. Вимоги до присяжного виконавця
1. Присяжний виконавець є спеціально уповноваженою від імені держави особою, на яку покладається виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), визначених Законом України "Про виконавче провадження" (далі - рішення).
2. Присяжним виконавцем може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту і стаж роботи у сфері права не менш як три роки, володіє державною мовою та склав кваліфікаційний іспит.
3. Не може бути присяжним виконавцем особа:
визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною;
щодо якої провадиться дізнання, досудове слідство чи судовий розгляд кримінальної справи;
яка має судимість;
нездатна виконувати обов'язки присяжного виконавця за станом здоров'я;
вчинки і поведінка якої несумісні з виконанням повноважень присяжного виконавця.
4. Присяжному виконавцю заборонено займатися підприємницькою або адвокатською діяльністю, перебувати на державній службі або на службі в органі місцевого самоврядування, входити самостійно, через представника або підставну особу до складу виконавчого органу чи наглядової ради або перебувати у штаті юридичної особи, яка має на меті отримання прибутку, виконувати іншу оплачувану роботу, крім викладацької, наукової і творчої у вільний від основної роботи час.
5. Присяжний виконавець має посвідчення та печатку, опис і порядок використання яких встановлює уповноважений центральний орган виконавчої влади.
|
|
Read more...
|
|
Проект Закону України “Про аукціони” |
|
There are no translations available.
Глава 1. Загальні положення
Стаття 1. Договори, що укладаються на аукціоні
1. Договір купівлі-продажу та найму (оренди) укладається на аукціоні у випадках, встановлених законом. Договір купівлі-продажу та найму (оренди) може бути укладений на аукціоні також за бажанням продавця або наймодавця (орендодавця).
2. Для цілей цього Закону укладення кожного договору вважається окремим аукціоном.
Стаття 2. Укладення договору на аукціоні
1. Договір укладається від імені власника майна, кредитора у зобов’язанні. Договір купівлі-продажу рухомих речей може укладатися від імені організатора аукціону.
2. На аукціоні не може бути використане переважне право купівлі майна, крім випадків, передбачених законом.
3. Укладений на аукціоні договір не підлягає нотаріальному посвідченню.
Стаття 3. Договір про проведення аукціону
1. За договором про проведення аукціону організатор аукціону зобов’язується за свій рахунок провести аукціон та укласти договір з його переможцем, а замовник – сплатити організатору аукціону обумовлену договором винагороду.
2. До договору про проведення аукціону застосовуються правила про комісію (при укладенні договору організатором від свого імені) або доручення (в інших випадках), якщо інше не встановлено цим Законом.
3. Після опублікування оголошення про проведення аукціону організатор може відмовитися від договору лише у випадку, коли проведення аукціону стало неможливим з причин, за які організатор аукціону не відповідає.
4. Організатор аукціону не може застосовувати притримання майна, виставленого на аукціон, для забезпечення своїх вимог до замовника.
|
|
Read more...
|
|
|